دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته اصفهان  (Closet Circuit Television) یا به اختصار CCTV می‌باشد. به کلیه دوربین‌هایی اطلاق می‌گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می‌کنند.

از آنجا که اغلب این دوربین‌ها در حفاظت، نظارت و سیستم‌های مانیتورینگ امنیت بکار می‌رود این واژه بیشتر به همین حیطه برمی‌گردد. اما معنی فنی آن حتی دوربین‌های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز شامل می‌شود.

اولین سیستم دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۲ میلادی توسط آلمان های نازی به منظور مشاهده روند پرتاب موشک مورد‌استفاده قرار‌گرفت. در ایالات متحده آمریکا اولین دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۹ نصب شد.

سیستم‌های دوربین مداربسته اصفهان

  •  آنالوگ: 

    سیستم مداربسته آنالوگ را میتوان نسل قدیمی‌تر دوربین‌های مداربسته معرفی کرد. این دوربین‌ها به دلیل سادگی و ارزان قیمت بودن هنوز هم با استقبال زیادی روبه رو هستند.

  •  شبکه یا دیجیتال:

     دوربین‌های مداربسته شبکه نسل جدید دوربین‌های مداربسته هستند. این دوربین‌ها با وجود گران قیمت بودن به علت قابلیت‌های بسیار خوب، کیفیت و تکنولوژی تصویری بالاتر در حال جایگزینی به جای دوربین‌های انالوگ هستند.

    دوربین‌های مداربسته معمولا از تجهیزات مشترکی ساخته می‌شوند که مهمترین بخش یک دوربین مداربسته چیپ تصویر آن است. این چیپ تصویر وظیفه تبدیل رشته‌های نوری به اطلاعات دیجیتال را برعهده دارد. قیمت دوربین‌های مداربسته با توجه به قابلیت‌های آن‌ها و کیفیت ساختشان متغییر می‌باشد.

کاربردهای دوربین مداربسته

  1. کاربری امنیتی: از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت محل نصب استفاده می‌شود. این افزایش امنیت می‌تواند شامل پیشگیری یا پیگرد اعمال مجرمانه باشد.
  2. کاربری نظارتی: از دوربین مداربسته برای نظارت بر عملکرد افراد یا تجهیزات استفاده می‌شود.

دوربین هایک‌ویژن

شرکت هایک‌ویژن یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات و راه حل‌های نظارت تصویری به ویژه دوربین‌های مداربسته در دنیا است. با داشتن فناوری و تخصص در طراحی و ساخت دوربین‌های مدار بسته همواره از شرکت‌های نوآور و پیشرو بوده است.

سامانه دوربین هایک‌ویژن، از اجزای متعددی تشکیل شده است که می‌توان به طور کلی به دوربین و مرکز کنترل ضبط تصاویر اشاره نمود. امروزه این سامانه بطور روز افزون در حال پیشرفت و فراگیر شدن در دنیا می‌باشد.

دوربین مداربسته یونی‌ویو (UNIVIEW)

Uni view دومین تولید کننده بزرگ کشور چین در زمینه سیستم‌های نظارت تصویری پیشرفته (High-End)  است. و هشتمین شرکت در رده بندی جهانی در تمامی بخش‌های مربوط به صنعت سیستم‌های نظارت تصویری می‌‌باشد. این آمار با توجه به اعلام درآمدهای سال ۲۰۱۵ شرکت‌ها بدست آمده است.

دلیل اصلی محبوبیت محصولات این شرکت در ایران قیمت بسیار مناسب این محصولات به ویژه در مقایسه با برندهای بزرگ دیگر است. نسبت قیمت به کیفیت بسیار خوب محصولات این شرکت امکان رقابت محصولات شبکه را حتی با محصولات آنالوگ نیز فراهم می‌کند.

با ما تماس بگیرید