بازار ویپ ، پیش بسوی رشد پایدار

بازار ویپ

 بازار ویپ

بازار ویپ آن دسته از افرادی که به نوعی در بازار ویپ سهامدار محسوب می شوند، در آینده نزدیک اخبار خوبی خواهند شنید. بر  اساس مطالعاتی که اخیرا در رابطه با بازار ویپ انجام شده است، به ارزش ۸۵.۹ میلیارد دلاری این بازار در سال ۲۰۱۵ اشاره شده و پیش بینی شده که در فاصله بین سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۲۴  بطور متوسط از رشد مرکب سالانه ۹.۵ درصدی برخوردار خواهد بود. که این میزان رشد، ارزش سهام ویپ را در بازار جهانی سال ۲۰۲۴ به مجموع ۱۹۴.۵ میلیارد دلار خواهد رساند.

بطور کلی وضعیت بازار ویپ با چند عامل از جمله هزینه های اندک برای تعمیر و نگهداری، انعطاف پذیری بالا و کاهش نیاز به تعداد کارکنان بیشتر برای انجام عملکرد ها، پشتیبانی می شود.

این تطبیق پذیری محض در زمانی که  کاربران به سرویس های جدید با هزینه بسیار پایین تر دسترسی می یابند، بیشتر خود را نشان می دهد و ابزاری که بطور فزاینده رایج شده است، چیزی نیست جز: اینترنت در کنار موارد ذکر شده، عوامل محدود کننده ای نیز وجود دارد. کیفیت دسترسی به اینترنت یک عامل محدود کننده است و حتی در محیط های شهری،  تراکم بالای شبکه ای در زمان های خاصی از روز می تواند منجر به بروز مسائل و مشکلات مهمی شود.

در پایان ۲۰۲۴، از  بازار آسیا و اقیانوس آرام انتظار می رود تا بالاترین سهم بازار ویپ را نشان داده ، به دنبال آن بازار اروپا، به لطف رشد فزاینده فعالیت شرکت های کوچک و متوسط و کسب سود از بازار ارتباطات یکپارچه بلژیک در جایگاه بعدی قرار گرفته و بنظر می رسد که بازار ویپ آمریکای لاتین از سریعترین رشد بازار برخوردار باشد. در صورت عدم بروز رخدادی غیر قابل توجه، رشد بازار ویپ در آمریکای شمالی از ثبات برخوردار خواهد بود. بازار ویپ در آمریکای شمالی از ارزشی ۲۷ درصدی برخوردار بوده  و انتظار می رود از رشد ۸.۵ درصدی برخوردار باشد. اجرای طرح (BYOD) یا همراه داشتن دستگاههای شخصی در کنار اطلاعات کارمندان در محیط کارشان، به ویپ کمک می کند تا به آن به عنوان وسیله ای برای هدایت کارها از راه دور نگاه شود.

ممکن است این پیشنهادها به طور کامل و عینی تحقق نیابند. بروز موانع غیر منتظره در کسب و کار، فن آوری های جدید از جمله رشد ارتباطات در زمان واقعی و عوامل مختلف دیگر می توانند در تغییر روند بازار نقش داشته و باعث کاهش رشد یا افزایش رشدی فزاینده و فراتر از میزان انتظار شوند.

با این حال توجه به این نکته ارزشمند است که دسترسی به اینترنت پر سرعت بصورت بخش عمده ای از زندگی مردم در آمده و توجه به ایده جایگزینی تلفن های ثابت رایج، زیاد دور از واقعیت نخواهد بود. تحقق این امر به ویژه برای سازمانهایی که در سراسر کشور یا حتی سراسر دنیا فروش دارند، میسر خواهد بود. نرخ مکالمات بین المللی ویپ بسیار کمتر از تلفن های ثابت است.

اینگونه بنظر می رسد که در صورت عدم وقوع حوادثی پیش بینی نشده، بازار ویپ به ثباتی جهانی دست یابد. با این حال با توجه به وضعیت اقتصاد جهانی، یک بازار پایا و بدون هیجان ممکن است از نظر بسیاری غیر جذاب بنظر برسد.

شرکت کیمیا شبکه مشاور و مجری سیستم های تلفن تحت شبکه (ویپ) در اصفهان جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *