طراحی و مشاوره زیرساخت شبکه

مشاوره و طراحی شبکه

باتوجه به رشد روزافزون فناوری اطلاعات و فراگیر شدن ارتباطات جهانی، به کارگیری شبکه کامپیوتری برای سازمان ها و شرکت ها غیرقابل اجتناب است. راه اندازی شبکه موجب برقراری ارتباطات تجهیزات IT، ارتباطات کاری با اینترنت و بهره مندی از خدماتی چون کنفرانس از راه دور، انتقال سریع انواع فایل ها، برقراری ارتباطات تلفن اینترنتی (تلفن Voip) و …. میشود. همچنین تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های سخت افزاری دارد. برای داشتن یک شبکه ی خوب اولین گام مشاوره و طراحی شبکه میباشد ابتدا باید از مشاوران خبره در این زمینه راهنمایی گرفت و سپس از کارشناسان متخصص و با تجربه در زمینه طراحی کمک گرفت.

طراحی شبکه

شاید باورتان نشود اما علت اصلی مشکلات  طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن است. یعنی ابتدا شبکه پیاده سازی میشود سپس بررسی میشود که آیا با سیاست های سازمان منطبق هست یا خیر و اکنون سعی در تطبیق آن میکنند و این میشود شروعی برای دنیایی از مشکلات…

برای راه اندازی شبکه ای با بازدهی بالا، اولین و مهم ترین گام مشاوره و طراحی مناسب و اصولی است و مسلما تمامی طراحی ها قابلیت اجرایی ندارند. متاسفانه بسیاری از شبکه هایی که امروزه پیاده سازی میشوند از اصول طراحی استاندارد برخوردار نیستند و سازمان را دچار مشکلات و دردسرهای زیادی میکنند و سازمان مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تطبیق شبکه با خواسته های شرکت میشود.

در طراحی شبکه نکاتی باید در نظر گرفته شوند از جمله اینکه سیاست ها و شرایط سازمان مانند بودجه، معماری و … را بررسی کرد. همچنین باید سخت افزارها و نرم افزارهایی که امتحان خود را پس داده اند و مناسب با سیاست ها و بودجه ی سازمان هستند استفاده کرد. شبکه باید امن باشد و در هرلحظه در دسترس باشد. باید درنظر داشت که شرایط یک شرکت ثابت و بدون تغییر نخواهد بود بنابراین شبکه باید ساختاری پویا داشته باشد تا بتواند با تغییرات احتمالی آینده قابل تطبیق باشد. یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت ها برای طراحی شبکه ای پایدار، قابلیت گزارش گیری لحظه ای میباشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل با بررسی گزارشات بتوان مشکل را ردیابی کرد.

طراحی و مشاوره زیرساخت شبکه

طراحی و مشاوره زیرساخت شبکه

پیاده سازی شبکه

پس از یک طراحی شبکه مناسب و اصولی مبتنی بر دانش تئوری و تجربه ی عملی از شبکه، نوبت به پیاده سازی و راه اندازی شبکه میرسد. تنها یک طراحی خوب کافی نیست بلکه در مرحله ی پیاده سازی نیز باید بصورت اصولی عمل کرد و از تجربه ی عملی کارشناسان در محیط واقعی برای راه اندازی شبکه استفاده کرد.شبکه ی پیاده سازی شده باید مبتنی بر طرح ارائه شده و استاندارهای پیاده سازی باشد همچنین دارای ظاهری منظم و مرتب باشد.

پس از پیاده سازی و تحویل یک شبکه، مبحث پشتیبانی شبکه مطرح میشود که به تفضیل در لینک پشتیبانی شبکه توضیح داده شده است. یک طراحی خوب میتواند هزینه های پشتیبانی را به شدت کاهش دهد و شما را از شر هزینه های گزاف و سرسام آور نجات دهد در عین حالی که شبکه ای پایدار و ایمن ارائه میدهد.

یکی از خدماتی که ما به شما ارائه میدهیم مشاوره و طراحی شبکه ی مناسب سازمان شما میباشد. شما میتوانید کاملا رایگان از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید، مشاوران ما بهترین راه حل را به شما ارائه میدهند. درصورت موافقت شما، کارشناسان ما پس از بررسی سیاست ها و استراتژی شرکت شما، برنامه ریزی های زمانی لازم را انجام داده، مستندات لازم را تهیه میکنند و بهترین راه حل را برای راه اندازی شبکه ای کارآ به شما ارائه میدهند. سپس زیرساخت فیزیکی و منطقی مورد نیاز شما را فراهم می اورند.