شبکه کردن دوکامپیوتر

 شبکه کردن دو کامپیوتر

آموزش گام به گام شبکه کردن دو کامپیوتر

۱)         اتصال فیزیکی

۲)         حذف فایروال

۳)         تنظیم IP دو کامپیوتر

۴)         تست برقراری ارتباط

اگر در محل کار یا منزل بیشتر از چند کامپیوتر دارید، حتما به این فکر افتادید که این کامپیوترها را با هم شبکه کنید و فایل‌های خود را به اشتراک بگذارید، پرینتر را بین چند سیستم مشترک استفاده کنید و اگر سیستمی به اینترنت وصل است آن‌را در بین بقیه کامپیوترها به اشتراک بگذارید.

شبکه WLAN از طریق وایرلس انجام می‌گیرد، و برای انجام این کار به کارت شبکه وایرلس نیز احتیاج دارید.

ابتدا باید دقت کنید که نام کامپیوترهایی که می‌خواهید به شبکه وصل کنید با هم متفاوت باشند.

برای این منظور بر روی آیکون Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب می‌کنید، در قسمت Computer name وارد گزینه Change Setting شده و بر روی دکمه Change کلیک می‌کنید.

 

در این قسمت نام کامپیوتر را می‌توانید انتخاب کنید. گزینه WORKGROUP فعال باید باشد.

 

بعد از انجام این کار کامپیوتر را ریستارت کنید.

حال باید برای کامپیوترها آدرس IP به صورت دستی تنظیم کنیم.

از قسمت Control Panel  وارد قسمت Networking And Sharing Center شوید، از منوی سمت چپ گزینه Change Adapter Setting را زده و بر روی Wireless Network Connection راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید.

 

 

از صفحه باز شده گزینه Internet Protocol Vertion 4 را انتخاب و بر روی دکمه Properties کلیک کنید.

 

در این صفحه با انتخاب گزینه Use The Following IP Address میتوانید به صورت دستی آی پی را وارد کنید. برای کامپیوتری که به عنوان سرور می‌خواهید استفاده کنید به صورت زیر آی پی را وارد می‌کنید.

 

سپس همین مراحل را برای کامپیوترهای دیگر تکرار کنید، با این تفاوت که به انتهای عدد آی پی باید یکی اضافه کنید و در فیلد Default Gateway آدرس آی پی کامپیوتر اول را وارد کنید.

 

 

برای باز کردن دسترسی کامپیوترها در صفحه Network And Sharing Center از منو سمت چپ Change Advanced Sharing Settings  را انتخاب کرده، وارد قسمت های Home و Public شده و همه گزینه‌ها به جز گزینه آخر که مربوط به پسورد می‌باشد باید روشن باشد، و فقط این گزینه را بر روی خاموش قرار دهید.

 

 

 

 

اشتراک‌گذاری فایل

برای این کار یک پوشه ایجاد می‌کنید و بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب و وارد تب Sharing شوید، دکمه Share را بزنید و نام کاربری که می‌خواهید دسترسی داشته باشد را Add کنید، و دسترسی Read / Write را انتخاب کنید و دکمه OK را بزنید، اکنون پوشه شما در شبکه قابل رویت است.

 

 

 

برای دیدن پوشه به اشتراک گذارده شده، از منو استارت وارد Computer شوید و از سمت چپ بر روی Netrwork کلیک کنید. در اینجا لیستی از کامپیوترهای شبکه را خواهید دید که می‌توایند وارد هرکدام شده و فایل انتخابی خود را بردارید.

با ما تماس بگیرید

درباره ما

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *